Pranie tapicerki to nic trudnego, wystarczy odpowiedni sprzęt oraz odrobina wiedzy i kilka wskazówek od osoby, która się na tym zna.

Krok 1.

Dokładniej przyjrzyj się materiałowi, meblowi, który masz prać. Najlepiej aby prania zaplanować w takim miejscu, gdzie woda nie uszkodzi podłogi np. z drewna czy paneli. Pamiętaj, że w czasie prania na pewno jakaś ilość wody wydostanie się na posadzkę.

Krok 2.

Rozpocznij od użycia środka rozpuszczającego brud. Taki środek pozwoli na rozpuszczenie brudu i późniejsze się jego pozbycie w czasie odsysania. Środek powinien być dokładnie rozprowadzony po czyszczonej powierzchni przy pomocy miękkiej szczoteczki lub szmatki z mikro fibry.

Krok 3.

Pranie ekstrakcyjne czyli podawanie na powierzchnię środka piorącego z jednoczesnym jego odsysaniem. Taka procedura pozwala na skuteczne rozpuszczenie reszty zabrudzonej powierzchni.

Krok 4.

Płukanie czyli przeprowadzanie procesu prania ekstrakcyjnego jednak zamiast środka piorącego należy wykorzystać ciepłą wodę.

Krok 5.

Odsysanie czyli pozbycie się jak największej ilości wilgoci oraz odessanie resztek brudnej wody.

WAŻNE: Im więcej czasu poświęci się na Krok 5 czyli odsysanie tym bardziej sucha będzie czyszczona powierzchnia oraz większa część brudnej wody zostanie odessana.